Skip to content
  • Головна
  • Програма
  • Голова ГО Ігор Кузьмак
  • Медіацентр
  • Контакти
Долучитись до командиДолучитись

1Львів майбутнього - впорядковане місто

Львів майбутнього - впорядковане місто. Необхідні аналіз, перегляд та доповнення генерального плану Львова, зокрема з урахуванням світового досвіду, та приведення його у відповідність до актуальних викликів та тенденцій нашого часу. Ми невідкладно потребуємо цього, аби розкрити до кінця потенціал нашого міста, позбавитися феномену “занедбаних” або “недолюблених” районів, та створити максимально велику кількість робочих місць поза межами середмістя.

2Львів майбутнього - місто щасливих людей

Відтак потребуємо місця щасливих людей. А отже - серйозні інвестиції у відпочинкову та соціальну інфраструктуру. Впорядковані парки та сквери, заквітчані балкони, створення яких винагороджується міською владою. Організація дозвілля для різних соціальних груп за інтересами. Реальні інвестиції у освітню інфраструктуру, адже щасливі люди не переймаються ще до народження дитини, чи зможуть без черги віддати її у дитсадок. Львів - місто не лише для роботи, чи алкогольного але передусім - для життя.

3Львів майбутнього - місто сталої мобільності

Де мешканці мають альтернативи пересування. Це може бути авто, це може бути велосипед, яким рухаються цілісною та структурованою мережею велодоріжок. Це може бути муніципальний громадський транспорт, який рухається виділеними смугами, і проїзд у якому оплачується виключно безготівково. Львів майбутнього - це мегаполіс, а отже в ньому функціонують альтернативні транспортні мережі. Канатна дорога на Високий Замок, яка є не лише туристичною принадою, але і суттєво спрощує життя мешканцям Підзамчя, та міський рейковий автобус, що значно розвантажує Сихів. Львів - безумовно відкритий для світу. Але передусім він відкритий для львів’ян. Тому у Львові майбутнього існують суттєві обмеження на пересування та паркування автомобілів з інших регіонів та міст, передусім вулицями історичного середмістя.

4Львів майбутнього - енергонезалежне місто

Це передусім - відповідальне споживання ресурсів, починаючи від теплових, і закінчуючи питною водою. Це самоорганізація мешканців в рамках ОСББ, та всебічна підтримка з боку міста “зелених ініціатив”, зокрема - і практики теплих кредитів. Це - розвиток альтернативної енергетики у місті.

5Львів майбутнього - комфортне місто, а не переущільнена резервація

Суворий контроль над виконанням генерального плану та зонингом територій дозволить унеможливити ситуацію масової житлової забудови без відповідної соціальної та транспортної інфраструктури. Комфортний Львів - це місто музеїв та бібліотек, а не лише кнайп. Це - місто для всіх. Але передусім - для львів’ян.

6Львів майбутнього - це децентралізоване місто, з новими бізнес-кварталами, виробництвами, та точками притягнення, що ліквідовують таке поняття як “спальний район”

Це місто, де мешканці Левандівки їдуть на роботу на Сихів, а з Майорівки городяни рушають відпочивати на Збоїща. Тому що зони житлової забудови міксуються з офісними центрами, концертними залами, виставковими комплексами, спортивними об’єктами. Львів майбутнього - місто, яке зберігає свій дух, та не комерціолізовує, задля миттєвої та тимчасової вигоди, львівський спосіб життя.

7Львів майбутнього - це розумне місто

У буквальному значенні. Технології “Смарт СІТІ”, що аналізують показники енергоефективності, транспортні потоки, людський трафік, та показники економічної діяльності, стають звичайною практикою будь якого сучасного міста. Власне - саме масштабне застосування технологічного потенціалу міста, яка має велику кількість якісних університетів, та немало IT-компаній, що є його резидентами, є запорукою подальшого розвитку та конкурентноздатності у глобальному світі.

Долучайтесь до команди, яка любить Львів

Ігор Калинець

Громадський діяч, політв’язень, почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка

Я вітаю появу такої громадської ініціативи, як форум Львів і Майбутнє. Необхідність такого руху безперечно, є. Важливою є чесна відкрита дискусія про те: куди рухається Львів і що його очікує на тому шляху. У Львові потужний науково-культурний потенціал, і надзвичайно важливо, щоб представники цих середовищ активно підключилися до обговорення шляхів розвитку нашого міста. Й треба бути уважними аби за пошуком сучасності і модерності ми не втратили нашу традиційність, яка завжди була нездоланною фортецею для наших ворогів.

Ярослав Грибальський

Голова Львівського обласного відділення Українського фонду «Реабілітація інвалідів»

Людей з інвалідністю є 10-12 відсотків. Тих, хто тимчасово втратив здоров’я, півтора. Вагітних жінок стільки ж. Батьків з малими дітками – відсоток. Людей похилого віку – 30-40 відсотків. Якщо ці відсотки додати, маємо половину населення, половину громади, про яку потрібно дбати. Я б сказав, що й решта лише тимчасово «справні». Бо одні народжуються, інші йдуть у вічність – такий безупинний процес життя, але їх всіх треба підтримувати. Тому, поки ми всі активні, бадьорі, поки від нас щось залежить – інвестуймо в себе. Інвестуймо, щоб наша старість була незалежною від когось чи чогось. І майбутнє, яке ми будемо творити, має завжди брати до уваги ті відсотки, про які я вже сказав. Ми вшановуємо пам’ять тих, хто віддав життя за нашу волю і незалежність. І ніколи не згадуємо тих, хто віддав за це своє здоров’я. А їх тисячі. Молоді хлопці й дівчата, які мають свій життєвий досвід та ідеї, сидять нікому не потрібні по хатах. Маємо те, що маємо: непристосованість інфраструктури та більшості будівель міста для пересування не лише людей з інвалідністю, але й мам з візочками. Це неправильно. Це неповага до громади

Василь Вовкун

Заслужений діяч мистецтв України, генеральний директор Львівського національного театру опери та балету

Ця платформа – приклад для України в плані інноваційного розвитку. Сьогоднішній форум дає надію. Він є фаховим. Я бачу тут дуже багато людей, які є професіоналами і які у своїй галузі є авторитетами. Давно вже не бачив стільки фахових людей з різних галузей щоб були всі разом. Таке відчуття, що тут крила громади. І якщо стільки фахівців, стільки львів’ян, без політичних гасел і партійних брендів зібралися на одній платформі, це дає надію, що проблеми, які маємо, обов’язково будуть вирішуватися. Теоретично, вони вирішуються вже, бо люди, які тут зібралися, знають, що мають робити, не втрачаючи жодного дня. Це дуже важливо – знати, що хочеш, і віддати те, що можеш і що вмієш добре робити. Моцарт все життя посвятив музиці, й тому він – Моцарт

Олег Паска

Кандидат наук, керівник Вищої Школи Публічного лідерства національного університету «Львівська Політехніка»

Для того, щоб побачити Львів у майбутньому, треба уважно подивитися на винаходи й ідеї сьогоднішньої молоді і на тих львів’ян, які ті ідеї продукують. Не для галочки подивитися, а придивитися, вивчити і, справді захотіти почути й побачити. Бо, власне, майбутнє Львова і в цілому нашої країни залежить від того, наскільки місто буде підтримувати ці винаходи та ідеї. Підтримуючи своє, відповідно, будемо продукувати своє та розвивати свій край. Це аксіома. У львівській політехніці є відома стартап-школа, я б її назвав школою винахідництва, яка допомагає винахідникам реалізовувати свої ідеї. Фундаментальні речі не мають бути лише проблемами цієї школи. Завдання громади – допомогти людям, які мають добрі ідеї, реалізувати їх, втілити у життя. Таке відплачується сторицею. Один з важливих факторів, що забезпечує національну безпеку CША – інновації і рівень освіти. І якщо ми будемо приділяти належну увагу громадам, дітям та інноваціям не для картинки, а справді ухвалюватимемо відповідні програми, які визначають механізми підтримки цих інновацій, тоді забезпечимо Львову гідне майбутнє.

Анатолій Карась

Доктор філософських наук, завідувач кафедри філософії Львівського національного університету імені Франка

Одне з найпріоритетніших питань – наші діти. Вони – наша головна інвестиція у майбутнє. Я не скажу нічого нового, але для здоров’я, розвитку наших дітей, як фізичного так і духовного, мають бути умови. Нині ця ділянка суцільно занедбана. Наш Львів на сьогодні має понад 150 тисяч студентів. В Америці питання фізичного розвитку дітей суворо контролює громада. Нам, львів’янам, взяти б за приклад їхній досвід. В американському коледжі, де навчається три тисячі студентів, на цю кількість дітей є три стадіони, десяток кортів, басейн, який працює 24 години на добу, і ще багато різного для спорту. Діти працюють командами й змагаються між собою за першість. Всі спортивні змагання транслює місцеве телебачення. Створені умови для фізичного розвитку стимулюють дітей до руху вперед. За вживання алкоголю студента можуть відрахувати з вузу назавжди. Я не буду повторюватися, ми й так знаємо, що у нас є, а чого немає. Та видається, що пора змінювати ситуацію. І такі платформи, як «Львів і майбутнє», де громада бере активну участь у болючих питаннях і шукає шляхи їх вирішення, вони на часі.

Олег Дуда

Доктор медичних наук, голова Українського лікарського товариства у Львові

Медицина у нашому місті має розвиватися за двома основними критеріями – якість і доступність. Якість медичних послуг – це наявність висококваліфікованих лікарів, передове медичне обладнання, сучасні лабораторії і діагностичні центри, ліки та інструменти останнього покоління. Щоб забезпечити високу якість медичних послуг, надважливо, аби їх надавали пацієнту вчасно. Для цього потрібно забезпечити для мешканців міста достатню кількість ліжко-місць і впровадити сучасні логістичні схеми, що забезпечать максимально ефективне використання наявної медичної інфраструктури міста. Доступність медичних послуг не менш важлива, ніж їхня якість. Бо що з того, коли медичне обслуговування буде якісне, якщо люди не зможуть його отримати? В час значного майнового розшарування у суспільстві вирішення цього питання стає особливо актуальним.

Микола Одрехівський

Доктор економічних наук, професор національного університету «Львівська політехніка»

Ми зібралися у потрібний час для Львова і України. Хочемо того чи ні – час рухається вперед. Гряде адміністративно- територіальна реформа. Ми ще не бачимо її, та вона неминуча. І коли дивитися на Львів у майбутньому, ми повинні поставити перед собою деякі завдання. Коли кажу «ми», маю на увазі нас, львів’ян, громаду міста. Всі ми знаємо, що Львів, з одного боку, потужний культурний центр. З другого – наше місто потужно наукове, медичне. Є ще напрямок туристичного та бізнесового. А чи бачимо ми Львів потужним політично-адміністративним центром? Якщо Львів залишати як потужний окружний адміністративний центр, то Львову буде тіснувато. Потенціал наш генетично високий. Й от до чого я веду. Межі адміністративного розширення Львова проведуть у радіусі 50 кілометрів і включать ті населені пункти, які його оточують. Боюсь, може вийти так, що ми шукатимемо, де ж той Львів. Тому все має йти не зверху донизу, а знизу доверху. Ми маємо з’ясувати, яким має бути Львів з точки зору адміністративно-територіальної реформи. І громаді потрібно виробити стратегічне бачення розвитку Львова. Це надважливо. Бо саме львівська громада є господарем Львова.

Наталія Жигайло

Доктор психологічних наук, професор Львівського національного університету імені Франка

На будові запитують трьох людей: що ти тут робиш? Один каже: каміння ношу, другий – гроші заробляю, а третій – я будую храм. Не важливо, який зміст вкладають ці люди у свою відповідь, бо всі вони роблять одну справу – будують будівлю. Але все ж оцей третій не просто будує, а закладає підвалини духовності. Я дякую учасникам та організаторам форуму, що піднімають і висвітлюють питання сучасності і є небайдужими до всіх нас. На базі цієї платформи я бачу ще одну, якої нам сьогодні катастрофічно не вистачає. Це - духовна платформа нашого міста. Міцна будівля буде лише тоді, коли є міцний фундамент. Сильна особистість – тоді, коли ґрунт, на якому вона стоїть, складається з чинників саморегуляції, якими є воля, совість і віра. Й тому надважливим аспектом розвитку нашого міста є його духовна основа. В основі всякої будівлі завжди лежить духовна основа. Спрямовуючи свої зусилля, настановлення і формування майбутнього нашого міста, ще раз щиро дякую за кожну цеглину, закладену на форумі. Я вірю, все у нас буде добре. Львів’яни варті гідного.

Ярослав Федоришин

Заслужений діяч мистецтв України, засновник та керівник театру «Воскресіння», директор фестивалю «Золотий лев»

Львів у майбутньому я бачу насамперед професійним. І тому підтримую організацію, де зібралися професіонали, які у своєму житті вже зробили багато добрих справ. Ми живемо у час підміни понять, коли бажане видають за дійсне, час фарисейства і пристосуванців. І, може, сьогодні ці люди без роботи чи працюють в інших галузях, але якщо ці спеціалісти будуть працювати на користь Львова, це буде великим проривом як для нашого міста, так і для України в цілому. Ми створили міжнародний театральний фестиваль «Золотий лев», який став візіитівкою Львова і принадив багатьох людей з різних країн до Львова. Він робить Львів веселим, а не сірим і буденним. Прикро, та мушу сказати: ми дійшли до того, що сьогодні 30-річний міжнародний фестиваль у Львові може не відбутися. Це дуже погано. Це оцінка нашої роботи і тих, хто при владі. «Золотий Лев», міжнародна візитівка Львова, не має фінансування. Влада Львова знайшла кошти, яких вистачить аж на одну виставу. Це ганебно для Львова. Подібне принижує людину і вбиває митця.

Валерій Калинюк

Керівник громадського об’єднання «Святий Юр»

Львів – особливе місто для нашої держави. Буде успішним Львів – буде успішною й Україна. Ми, львів’яни, занурені в щоденні клопоти і побут, не раз втрачаємо гостроту відчуття місії нашого міста. Особливої місії в історії. Львів має бути попереду не тільки під час революцій, а й у щоденному житті. Ми зобов’язані зробити наше місто зразковим.

Галина Корнєєва

Кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, керівник галереї «Мистецький простір»

Я бачу наш Львів комфортним, щасливим і процвітаючим, де кожна людина має своє призначення, те, з чим вона прийшла у цей світ. Місто, де справжні лікарі будуть лікувати, справжні музейники будуть створювати музеї, а дітей будуть навчати ті люди, які справді вміють любити дітей і знають, як їх зацікавити до науки. Я приєдналась до Форуму, бо мені надзвичайно імпонує бачити таку велику кількість порядних, гідних людей. Я вже давно не бачила так багато людей з розумним виразом обличчя.

Володимир Лаврін

Архітектор та інженер

В містобудуванні та містоплануванні системність - це основа, без якої не можливо говорити про успішне майбутнє міста. Я радий, що у Львові з'явилися команда, яка системно працює нам викликами для нашого міста. І ця команда - фахівці Форуму "Львів і майбутнє".

Ганна Олексюк

Доцент Національного Університету "Львівська політехніка"

Фаховість - це основне поняття для ефективного управління, та роботи в будь якій сфері. Тому з задоволенням бачу, коли розробляти нові бачення розвитку рідного Львова починають саме фахівці: архітектори, інженери, проектувальники.

Ми маємо чітке бачення не лише Львова майбутнього, але і тих дій, які мусимо зробити, аби досягнути цього результати. Ми мрійники та реалісти, романтики та прагматики. Ми готові віддавати свої сили та час для досягнення великої мети. Якщо ти впізнаєш у цьому себе - приєднуйся.

Долучитись Підтримати
  • Головна
  • Програма
  • Голова ГО Ігор Кузьмак
  • Медіацентр
  • Контакти
© 2021, “Форум Львів і майбутнє”
Дизайн розроблено компанією