Досить – жити без перспективи!
Пройшло 15 років, а діюча влада і далі розповідає львів’янам про електронний квиток та сміттєпереробний завод. Ми чуємо багато красивих слів про розвиток міста, впровадження інновацій у наше життя. А по факту бачимо проблеми з контролем водопостачання, благоустрою рекреаційних зон, затори на дорогах.
Прогнозую, що ми і далі будемо чути незмінні мантри від незмінних чиновників.
Я народився в “брежнєвську” епоху, та не думав, що доведеться побачити “застій” в рідному місті. Адже маємо у Львові знищену промисловість, напівмертві виробничі потужності, та незмінного вождя з його номенклатурою, які обіцяють, що от-от, і настане в нашому місті “земний рай”.
Час змінити ситуацію докорінно.
Досить – дивитися на руйнацію душі Львова!
Душа міста. Цей термін дає відповідь на питання – що є Львів. Львів має особливості, які роблять наше місто унікальним. Це історична архітектура, це особливий стиль життя та сприйняття львів’янами рідного міста, як чогось більшого, ніж шлях з дому на роботу.
Досить споглядати руйнування душі нашого міста. Чергові забудови в історичному середовищі, витіснення з публічних просторів культури та мистецтва, та їх заміщення подекуди відвертим сурогатом, зорієнтованим на не надто вибагливих та платоспроможних туристів.
Туризм – це чудово. Та Львів має бути відкритий перш за все – для львів’ян. І саме їх інтереси мають бути в основі будь яких дій влади.
Досить – слухати цинічний популізм!
Мене обурює, коли дехто вважає львів’ян настільки недалекими, щоб надавати порожні обіцянки золотих гір, низьких комуналок, і неймовірного процвітання за короткий час. Це нагадує аферистів чи представників фінансових пірамід, які обіцяють щастя легко, швидко, та дешево.
Я реаліст.
Ситуація з транспортом, новими робочими місцями, інвестиціями – є критичною. Як і в багатьох інших сферах. Місто буквально потопає у власних проблемах.
Новий мер Львова мусить невідкладно вийти зі спотвореної реальності, зануритися в справжнє життя міста та вирішувати ці проблеми. Мусить стати інженером, архітектором, виконробом.
Від порожніх обіцянок проблема не зникне. Час діяти. І львів’яни чудово це розуміють.
Досить – стояти у кілометрових корках!
Непристосованість доріг міста до сучасних реалій, та постійні проблеми з громадським транспортом – факти відомі кожному львів’янину.
Чому так?
Спостерігаю будівництво на ділянках, де генпланом передбачено дороги та транспортні розв’язки. Результат – затори.
Маємо давно назрілі пересадкові вузли з паркінгами, щоправда – лише в уяві, а не в реальності.
Це робить місто некомфортним. Це те, що потрібно та можна змінити за умови управлінської волі керівництва міста, та фахового підходу. Тому – досить стояти в кілометрових корках. Слід зупинити генеральний хаос, який виник всупереч генеральному плану!
Досить нарікати на бездіяльність!
Знаю багато небайдужих львів’ян. Архітектори, інженери, діячі культури та мистецтв, науковці та підприємці. Люди з абсолютно різних середовищ, фахівці своєї справи. Разом ми створили платформу “Львів і майбутнє”, яка об’єднала 20 громадських та політичних організацій, профільних спілок, культурних товариств.
Ми готові презентувати нашу програму розвитку Львова, яка базується на фахових напрацюваннях нашої команди.
Отже, чого Львів зараз потребує більше – фахівців чи політиків?